Spis producentów
Antresola w mieszkaniu to Twoje marzenie? Nic w tym dziwnego, w końcu pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Już teraz poznaj najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania architektonicznego i dowiedz się, czy sprawdzi się ono w Twoich czterech kątach!
Antresola w niskim mieszkaniu – czy to możliwe?
Antresola w mieszkaniu, w którym jest niski sufit, nie ma większego sensu (chodzi tu zarówno o względy wizualne, ale też praktyczne), ponieważ najczęściej doprowadziłaby do zdominowania wnętrza i przytłoczenia go. Zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne dają pomieszczenia, których wysokość to co najmniej 4 metry. Dopiero tam można wygospodarować wygodne w użytkowaniu półpiętro, do którego istnieje możliwość wejścia po schodkach z gwarantującą bezpieczeństwo poręczą lub po specjalnej drabince o wyprofilowanych szczebelkach.
Jak zrobić antresolę w mieszkaniu?
Antresola w mieszkaniu nie jest oddzielną kondygnacją, tylko konstrukcją ulokowaną pomiędzy dwoma poziomami. Widać więc, że stanowi sprytny sposób na dokonanie metamorfozy wnętrza i uzyskanie ponadprogramowego metrażu. Projektując i budując
antresolę w mieszkaniu, trzeba pamiętać o tym, że musi być stabilna, konieczne jest także jej prawidłowe zabezpieczenie, chociażby poprzez umieszczenie na krawędziach balustrad. Jednocześnie należy zadbać o zastosowanie systemu ogrzewania, który doprowadzi ciepło również w górną część pomieszczenia.
Antresola sypialniana – jak zaaranżować?
Najczęściej
antresola w mieszkaniu pełni rolę sypialni oddzielonej od pozostałych pomieszczeń (tak zwanej części dziennej) na przykład poprzez wykorzystanie baldachimu lub innej osłony z tkaniny, czy drewna. W taki sposób wytycza się prywatną i intymną strefę ukrytą przed wzrokiem gości lub pozostałych domowników, dedykowaną wypoczynkowi.
Sypialnia na antresoli to miejsce do spania, w którym powinno znaleźć się łóżko, niewielkie meble (np. ustawione obok materaca szafki nocne) oraz akcesoria ożywiające aranżację, takie jak: miękkie poduszki i koce, a także oczyszczające powietrze rośliny doniczkowe.
Antresola – wysokość
Ile powinna wynosić optymalna wysokość
antresoli w mieszkaniu? Ta cecha determinuje sposób zastosowania tej dodatkowej przestrzeni, dlatego ważne, aby powyżej, jak i poniżej podziału było wystarczająco dużo miejsca przeznaczonego do swobodnego przemieszczania się. Zachowanie odpowiednich proporcji jest kluczowe – podstawowa zasada wskazuje, że przestrzeń znajdująca się nad antresolą i pod nią, powinna wynosić przynajmniej po 2 metry.
Antresola – na co zwrócić uwagę?
Pracujesz zdalnie?
Antresola w mieszkaniu, którą przeznaczysz na domowe biuro, sprawi, że bez większego problemu oddzielisz życie zawodowe od prywatnego i zadbasz o swój work-life balance podczas home office. Pamiętaj jednak, aby w takim przypadku
antresola w mieszkaniu została odpowiednio doświetlona – najlepiej światłem dziennym, a jeśli nie ma do niego dostępu, to warto zainwestować w mniejsze, jak i większe lampy (stojące lub przymocowane do sufitu, czy podłogi). Dzięki temu można też optycznie powiększyć takie wnętrze.
Antresola w kamienicy – czy to dobry pomysł?
W kamienicach najczęściej można wynająć lub kupić lokum, które jest dość wąskie i bardzo wysokie. Daje to szerokie pole do popisu oraz stwarza wręcz doskonałe warunki do zaaranżowania w tego typu wnętrzu praktycznego półpiętra.
Antresola w mieszkaniu znajdującym się w kamienicy sprawi, że kawalerka nabierze niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie zwiększy się jej powierzchnia użytkowa. Warto się na nią zdecydować!
We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.