Drzwi HPL – co warto o nich wiedzieć?

new apartment, room with concrete walls, large window

W poniższym artykule znajdziesz następujące informacje:

Jesteś na etapie remontu bądź rozważasz wymianę drzwi?

Drzwi HPL są nie tylko wykorzystywane w obiektach mieszkalnych, lecz również budynkach publicznych, biurach, galeriach handlowych, szpitalach, czy nawet w halach przemysłowych. Ich głównym wyróżnikiem jest przede wszystkim wytrzymałość i trwałość, którą zawdzięczają wyjątkowym materiałom, z których są wykonane. Chcemy przedstawić wszelkie informacje dotyczące drzwi HPL. Ich nazwa pochodzi od rozwinięcia skrótu High Pressure Laminates, czyli jednego z najbardziej odpornych materiałów, o którym warto wspomnieć w osobnym akapicie. Serdecznie zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas artykułu.

Laminat HPL – co to jest?

Laminat HPL (High Pressure Laminates) jest materiałem, który charakteryzuje się najwyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne dzięki produkowaniu pod wysokim ciśnieniem (nawet 9MPa). Ich konstrukcja polega na sprasowaniu kilku, a czasem kilkunastu warstw papieru impregnowanego w temperaturze do 150 stopni Celsjusza. Połączone warstwy pokrywane są tkanką dekoracyjną, która przykrywa skomplikowaną budowę drzwi, a także powłoką ochronną, która zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Gdzie warto zastosować drzwi laminowane HPL?

Drzwi laminowane HPL stosowane są przede wszystkim w przestrzeniach, które narażone są na możliwe uszkodzenia mechaniczne, a więc przewożenie ciężkich materiałów, rzeczy mogących obetrzeć lub zarysować drzwi, lub w pomieszczeniach, z których korzysta się wyjątkowo często i przez szeroką grupę ludzi. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne miejsca, w których wykorzystywane są drzwi HPL.

Galerie handlowe są wyjątkowo często odwiedzanym obiektem, dlatego wszelkie wejścia toalet, magazynów dla pracowników wyposażone są w drzwi HPL. Pomocne dla pracowników, którzy przewożą metalowe wózki i nie muszą martwić się o zarysowanie drzwi. Jeśli chodzi o toalety, drzwi HPL są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości, dlatego mimo tysiąca przewijających się każdego dnia ludzi – w sprawny sposób można wyczyścić drzwi.

Szpitale, czyli placówki odwiedzane równie często. Drzwi HPL w takich miejscach spełniają dwie najważniejsze funkcje. Przede wszystkim są wyjątkowo proste w czyszczeniu, co jest wyjątkowo ważne w miejscach pełnym zarazków. Innym ważnym aspektem jest przewożenie ciężkich urządzeń, wózków inwalidzkich, metalowych łóżek itd.

Magazyny, hale przemysłowe, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia poprzez ciężkie maszyny i metalowe, stalowe urządzenia. Istnieje także możliwość dodatkowego zabezpieczenia drzwi, dzięki czemu powstanie ochrona przed czynnikami eksploatacyjnymi.

Przed czym chronią drzwi HPL?

Drzwi HPL wybierane są do przestrzeni, w których naprawdę istnieje duża możliwość uszkodzenia wejść, ścian oraz drzwi. Szczególnie narażone w obiektach szpitalnych, szkolnych, urzędach odpowiadają przed uderzeniami, zarysowaniami, nadmiernym zanieczyszczeniem. Zdecydowanie wpływają na sprawne czyszczenie drzwi, a wytrzymałe zawiasy sprawiają, że wejście pozostaje w niezmiennie wysokiej jakości przez lata. To istotna kwestia, zwłaszcza że otwierane są one oraz zamykane kilkaset razy dziennie, jeśli chodzi o publiczne przestrzenie.

Drzwi z płyty HPL – czy to dobry wybór?

Drzwi z płyty HPL są dobrym wyborem szczególnie kiedy dobieramy odpowiedni element wejścia do obiektów publicznych. W przypadku mieszkania, czy doboru drzwi do toalety w domu jednorodzinnym nie ma konieczności zakupu tego rodzaju drzwi. Głównie ze względu na znacznie mniejsze korzystanie z nich, ciężką budowę, która niekoniecznie może wpasować się w większość wystrojów wnętrz.Jeśli poszukujesz najbardziej odpowiednich i sprawdzonych drzwi do hal, szpitali, galerii, urzędu, szkoły – wybierz te wykonane z płyty HPL. Dzięki temu masz pewność, że nie trzeba będzie po kilku latach wymieniać drzwi. Wykonane z najbardziej odpornego materiału dają gwarancję wytrzymałości i trwałości przez lata!

Link
Drzwi BIANEX

Drzwi BIANEX

Drzwi wizytówką domu. Wydawałoby się, że wybrać drzwi to nic trudnego – wystarczy, żeby się podobały. Ale okazuje się, że dobry wybór to nie tylko kwestia gustu, a głównie wybór dobrej funkcjonalności, akustyki, materiałów.
Poznaj nasze drzwi