Drzwi wejściowe – metalowe czy drewniane?

Oto jedna z większych wątpliwości dla wszystkich, którzy właśnie się budują, remontują lub urządzają, a niekoniecznie wiedzą czym charakteryzują się poszczególne materiały. Postaramy się nieco przybliżyć Wam korzyści, płynące zarówno z montażu drzwi metalowych, jak i drewnianych, a być może zmienimy Twoje nastawienie i przekonasz się do kompletnie przeciwnej niż dotychczas opcji.

Drzwi metalowe

Nie są one tak często wybierane jak pozostałe, aczkolwiek naszym zdaniem to tylko kwestia czasu i uświadomienia klientów jak przydatne mogą okazać się stalowe drzwi wejściowe. Po pierwsze wcale nie muszą kojarzyć Ci się wyłącznie z szarą i nieestetyczną powierzchnią, ponieważ dzisiejsi producenci drzwi wejściowych umożliwiają swoim klientom wybór spośród wielu różnorodnych modeli. Współczesne drzwi metalowe mogą absolutnie nie przypominać dotychczasowych propozycji, a jednocześnie mogą świetnie dopasować się do Twoich upodobań i stylu całego budownictwa Twojego domu czy mieszkania.Następną ważną kwestią są ich właściwości związane ze szczelnością i odpornością zarówno na wiatr, jak i inne warunki atmosferyczne. Wybierając jeden z modeli znanego producenta, możesz być pewien, że wytrzymają one kilkanaście, jak nie więcej sezonów użytkowania. Warto w tym celu zwracać także uwagę na poszczególne parametry, aczkolwiek w tej sprawie radzimy skorzystać z konsultacji z doradcą. Drzwi wejściowe stalowe bardzo często posiadają również właściwości ognioodporne, dzięki czemu podczas pożaru zarówno Ty, jak i pozostali domownicy jesteście bardziej bezpieczni i w razie nieszczęśliwego wypadku zwiększają się także Wasze szanse na przetrwanie i ucieczkę.Jednocześnie można skorzystać z opcji drzwi stalowych antywłamaniowych, które dostępne są także w naszej ofercie. To coraz powszechniejszy sposób na zabezpieczenie własnego majątku przed kradzieżą, gdyż obecne systemy przeciwwłamaniowe zostały opracowane z największą starannością, by żaden złodziej nie miał najmniejszych szans na dostanie się do wnętrza Twojego domu.

Drzwi drewniane

Ich zdecydowanie największą zaletą będzie klastyczny i stylowy wygląd, który najczęściej skłania klientów do zakupu właśnie drewnianych drzwi wejściowych. Nic w tym dziwnego, gdyż producenci oferują nam wiele rodzajów drewna w różnych odsłonach, dzięki czemu ostatecznie możesz dopasować zarówno ich odcień, jak i kształt, wzory i poziom lakierowania, co w rezultacie prezentują się niesamowicie jako wejście do Twojego domu. Z drugiej strony często możemy spotkać negatywne opinie związane z ich jakością i stopniem termoizolacji, aczkolwiek wybierając naszą firmę Bianex – gwarantujemy trwałości i solidność naszych produktów. Wszystko naturalnie zależy od gatunku materiałów, z jakich zostały wykonane drzwi, a nasi doradcy pomogą Ci wybrać odpowiednią parę do Twojego mieszkania.Drzwi drewniane są równie odporne na warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne, jak i głośne odgłosy z zewnątrz. Wbrew pozorom posiadają bardzo dobrą szczelność akustyczną, a właściwych ich ocieplenie również zapewni Ci stabilną temperaturę wewnątrz domu. W ostateczności decyzja należy jednak do Ciebie, ale mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy kilka nieścisłości i zachęciliśmy do rozpatrzenia obu opcji w sposób obiektywny.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.