Fachowiec zepsuł remont – czy można coś z tym zrobić?

Znalezienie dobrego fachowca, który wykona dla nas remont w pełni profesjonalnie i w terminie to nie lada wyzwanie. Co jednak zrobić, gdy spełnił się nasz czarny scenariusz i fachowiec zepsuł remont? W przypadku źle przeprowadzonego remontu przysługuje nam prawo do odszkodowania.

Jak znaleźć fachowca od remontów?

Jednym z najłatwiejszych i najczęstszych sposobów na znalezienie idealnego fachowca od remontów są ogłoszenia drobne i wyszukiwarki. Możemy znaleźć ogłoszenia zamieszczone bezpośrednio przez wykonawców, jak również oceny i opinie od poprzednich klientów danej firmy remontowej. Nie musimy jednak przeglądać setek ofert, aby wybrać fachowca. Dzięki rozwiniętym serwisom, specjaliści mogą się sami do nas zgłaszać.  Dzięki tej metodzie możemy wybrać profesjonalistę, który spełni nasze oczekiwania. Innym sposobem na znalezienie dobrego fachowca są opinie przyjaciół i znajomych. Niektórzy z nich, korzystali zapewne z usług ekip remontowych lub fachowców takich jak hydraulicy czy elektrycy. Opinia bliskich z pewnością będzie szczera i wiarygodna.

Tani fachowiec od remontów - czy warto?

Remont mieszkania czy domu zwykle pochłania bardzo dużo pieniędzy i czasu. Materiały budowlane, a także same usługi zazwyczaj kosztują więcej niż początkowo zakładaliśmy. Nic więc dziwnego, że większość z nas przy poszukiwaniach fachowca od remontów stara się znaleźć tego, którego stawki nie będą dodatkowym obciążeniem dla budżetu. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy tani fachowiec od remontów to faktycznie dobre rozwiązanie. W branży remontowej bardzo często niska cena usługi niestety nie idzie w parze z jakością. Zdarza się również, że tani fachowiec zepsuł remont i ostatecznie i tak zmuszeni jesteśmy zapłacić jeszcze więcej, niż miałoby to miejsce w przypadku skorzystania z usług profesjonalisty.

Ile biorą fachowcy za remont mieszkania?

Stawki, jakie będziemy musieli zapłacić fachowcom za remont mieszkania są bardzo różne. Wszystko zależy od tego, czy planujemy remont generalny, czy remontujemy tylko część pomieszczeń. Istotne jest również to, czy będziemy zajmować się takimi sprawami jak elektryka czy hydraulika. Koszt całkowitego remontu mieszkania może wahać się w granicach 20-50 tysięcy złotych. W tym wszystkim są już oczywiście wliczone materiały, a stawki fachowców to ok. 10 tysięcy złotych za wykonanie remontu generalnego.

Umowa z fachowcem na remont mieszkania

Przypadki, w których fachowiec zepsuł remont niestety wcale nie są rzadkością. Warto więc, abyśmy przed podjęciem jakichkolwiek działań spisali właściwą umowę na remont mieszkania. Dzięki temu zyskamy pewność, że w razie jakichkolwiek niepowodzeń i niejasności odzyskamy nasze pieniądze. Umowa z fachowcem będzie także motywacją do działania dla samego wykonawcy, który poczuje większą odpowiedzialność za własne działania. Umowa z fachowcem na remont mieszkania, powinna być dla nas podstawowym zabezpieczeniem i standardem. W innym wypadku, niestety ciężko będzie nam dociec naszych praw i dochodzić słuszności.   
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.