Grzejniki pod nową postacią

Na szczęście dzisiejsi producenci zadbali, aby współczesne podajniki ciepła prezentowały się estetycznie i stylowo, przez co nie ma konieczności zmiany aranżacji w celu ich ukrycia. Natomiast jest przecież wielu użytkowników, którzy nadal posiadają starsze wersje grzejników, a zatem często borykają się z problemem ich zamaskowania. Dla wszystkich, którzy pragną odmienić swoje wnętrze i odrobinę je odświeżyć polecamy nasz dzisiejszy artykuł, gdzie podpowiemy co zrobić, by skutecznie zakryć niedoskonałości w naszych mieszkaniach.

Co powinieneś wiedzieć przy zakupie maskownicy?

Grzejnik przez większość czasu oddaje ciepło, dlatego powinna zostać mu zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza, aby nie doszło do zbytniego nagrzania czy uszkodzenia. Z pewnością nie potrzebną są Ci problemy i konieczność zakupu nowego grzejnika, dlatego warto zastosować się do poniższych zasad.
  1. Maskownica grzejnika powinna posiadać co najmniej kilka większych otworów, aby ciepło mogło swobodnie wypływać i przedostać się do głównej części pomieszczenia.
  2. Obudowa koniecznie musi być o kilka centymetrów dłuższa, szersza i głębsza, ponieważ nie może bezpośrednio dotykać grzejnika.
  3. Dobrze jeśli całość jest prosta i szybka w rozmontowaniu, gdy potrzebne będzie spisanie liczników z grzejników albo będą one wymagały naprawy.

Jakie maskownice najlepiej wybrać?

Oprócz wyżej wymienionych wskazówek, pozostawiamy resztę do Twojej dyspozycji. Ważne, abyś dokładnie zmierzył swoje grzejniki, a następnie szukał odpowiedniej maskownicy, która by je idealnie przykryła, a przy tym pozostawiła jeszcze trochę luźnego miejsca.W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych propozycji na osłonięcie własnych starych i lekko podniszczonych grzejników, które być może wymagają renowacji, aczkolwiek zawsze możesz zastosować inne metody ulepszenia wnętrz. Maskownice mogą przybierać różną postać, ponieważ mogą być wykonane z prawie każdego materiału. Współcześnie na rynku możemy spotkać się zarówno z drewnianymi osłonami, jak i szklanymi czy wykonanymi z PCV. Każdy z tych modeli posiada odmienne parametry i właściwości, o które najlepiej zapytać specjalistów, a w tym przypadku zawsze możesz skonsultować się z naszymi doradcami Bianex.Poza nietypowym materiałem możesz przebierać spośród setek wzorów i specjalnych wycięć w maskownicach, by nadać im jeszcze bardziej klasyczny lub nowoczesny wygląd. Podobnie ma się kwestia ich koloru, gdzie najlepiej jest dopasować go do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Maskownice grzejników powinny dosłownie zlewać się z resztą aranżacji wnętrza, by stanowić kompatybilny i dopasowany element. Wówczas może on zostać udekorowany w zupełnie inny sposób, gdzie cała inwencja twórcza zależy wyłącznie od Ciebie. Radzimy najpierw poszukać w internecie swojej inspiracji, by następnie określić własne wymagania i dążyć do stopniowej zmiany stylu w swoim domu.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.