Ile kosztują rolety zewnętrzne?

W dzisiejszych czasach ze względu na liczne zalety rolet zewnętrznych montuje się je nie tylko w domach jednorodzinnych. Wiele nowo wybudowanych bloków jest w nie również wyposażona. Dlaczego rolety zewnętrze są dzisiaj tak bardzo popularne? Jak kształtują się ceny różnych typów rolet zewnętrznych? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.Kiedyś rolety zewnętrzne stanowiły głównie skuteczną ochronę przed słońcem, a także często spełniały funkcję antywłamaniową. Dzisiejsze modele są naprawdę wielofunkcyjne. Nowoczesne rolety zewnętrze zapewniają między innymi doskonałą izolację termiczną. Dzięki temu zimą jesteś w stanie w znaczący sposób ograniczyć wydatki na ogrzewanie domu lub mieszkania. Dobrze zaprojektowany model jest w stanie także ograniczyć nasłonecznienie wnętrza oraz zadbać o optymalną temperaturę podczas upałów.Nowoczesne rolety zewnętrze zapewnią Ci także błogą ciszę, ponieważ ograniczają do minimum przedostawanie się hałasu do środka budynku. Niezmiennie gwarantują bezpieczeństwo i intymność, ponieważ skutecznie ochronią Cię przed potencjalnym włamaniem. Na rynku dostępnych jest kilka typów rolet zewnętrznych. Jaki rodzaj będzie najlepszy dla Twojego domu lub mieszkania? Jakie są ceny rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne – najważniejsze informacje

Każda roleta zewnętrzna skonstruowana jest w pewien ogólnie określony sposób. Składa się bowiem z obudowy, która zawiera skrzynkę, prowadnice oraz pancerz. Pancerze wykonywaną są z aluminium lub PCV. Ponadto każda roleta zewnętrzna wyposażona jest w napęd, który może być manualny lub elektryczny.Mimo że rolety zewnętrzne spełniają obecnie wiele funkcji, są proste w obsłudze. Ponadto zyskały wielu zwolenników nie bez powodu. Stanowią zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego względu chronią ramy okienne przed nadmiernym nasłonecznieniem lub wilgocią. Dzięki temu Twoje okna mogą zachować dobrą kondycję przez dłuższy czas. Ponadto rolety zewnętrzne antywłamaniowe są w stanie całkowicie uniemożliwić lub znacząco opóźnić włamanie do budynku. Zamontowanie rolet zewnętrznych w Twoim domu pozwoli Ci na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczenia przez cały rok.

Rodzaje i ceny rolet zewnętrznych

Ceny rolet zewnętrznych są zróżnicowane w zależności od ich rodzaju. Co dokładnie wpływa na  ostateczny koszt?Cena rolety zewnętrznej uzależniona jest od:
  • wielkości rolety zewnętrznej;
  • typu rolety zewnętrznej;
  • obecności lub braku moskitiery.
Ponadto w niektórych firmach koszt rolety zewnętrznej jest uzależniony od jej koloru.

Rolety naokienne

Rolety naokienne są najczęściej wybieranym typem rolet zewnętrznych. Ich obudowa jest wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa, którym jest PCV. Naokienne rolety zewnętrzne mogą występować w różnych wariantach zabudowy. Obecnie najczęściej montowane w nowym budownictwie oraz przy modernizacji starszych budynków. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że decyzja o kupnie takiej rolety powinna zapaść na etapie projektu budynku lub w momencie wymiany okien.Ceny rolet zewnętrznych naokiennych są uzależnione od kilku kwestii. Poniesiony przez Ciebie koszt będzie zależał od wielkości zamówienia, a także wymiarów rolet.

Rolety natynkowe

Kolejnym rodzajem rolet zewnętrznych są rolety natynkowe. Ich obudowa wykonana jest z aluminium, a pokrywę rewizyjna a umieszcza się z przodu skrzynki tej rolety. Skrzynka może być zamontowana na murze lub we wnęce okiennej.Decyzję o zakupie rolety natynkowej możesz podjąć w dowolnym momencie. Charakteryzują ją brak możliwości zabudowy. Ich cena jest zróżnicowana i zależy od rozmiaru rolet, materiału, z jakiego zostały wykonane oraz indywidualnych parametrów producenta. Rolety wykonane z aluminium są zazwyczaj droższe niż te wykonane z PCV.

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe wykonane są z aluminium, a ich pokrywa rewizyjna umieszczona jest od dołu skrzynki rolety. Samą skrzynkę montuje się przed oknem w specjalnie przygotowanej do tego celu wnęce w nadprożu. Rolety podtynkowe stosowane są tylko w nowym budownictwie. Cena tych rolet zależna jest od materiału, z jakiego zostały wykonane, odporności na włamanie oraz wymiarów.

Rolety RKS

Rolety RKS znacząco wyróżniają się na tle innych rolet zewnętrznych. Ich obudowa wykonana jest z ceramiki bądź polistyrenu czy poliuretanu. Całość wzmocniona jest drutem zbrojeniowym. W przypadku tego typu rolet pokrywa rewizyjna jest umieszczona od dołu skrzynki. Rolety RKS znajdą zastosowanie wyłącznie w nowym budownictwie. Tak jak w przypadku pozostałych rolet ich cena jest zróżnicowana ze względu na materiał z którego zostały wykonane, jej wymiary oraz inne parametry.

Rolety antywłamaniowe

Głównym parametrem charakteryzującym rolety antywłamaniowe jest skala bezpieczeństwa oznaczana symbolem RC. Rolety, które w najmniejszym stopniu zabezpieczają dom przed włamaniem oznaczona się jako RC1. Powyższa skala jest sześciostopniowa. Rolety oznaczone symbolem RC6 chronią budynki nawet przed najbardziej skutecznymi narzędziami, którymi posługują się włamywacze. Cena rolety antywłamaniowej jest tym wyższa, im wyższą klasę bezpieczeństwa posiada.Obecnie na rynku dostępnych jest wiele typów rolet zewnętrznych. Powyżej opisaliśmy te, które są najczęściej wybierane. Jeżeli nie wiesz, na jaką roletę zewnętrzną się zdecydować, skontaktuj się z naszym zespołem. Razem z Bianex wybierzesz najlepszą roletę zewnętrzną!
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.