Jak działa magnetyczny zamek do drzwi?

Spis producentów
Zamki magnetyczne są uważane za jedne z najbezpieczniejszych rodzajów zamków, jakie możesz mieć w swoich drzwiach. Są niezwykle niezawodne i rzadko ulegają włamaniom. Ponadto są szybkie i łatwe w montażu oraz umożliwiają szybki dostęp do budynku, co powoduje, że zamki magnetyczne do drzwi są popularnym wyborem w biurach, obiektach mieszkalnych i komercyjnych.

Czym jest zamek magnetyczny?

Magnetyczny zamek do drzwi to zamek, który wykorzystuje siłę magnetyczną. Ze względu na zwiększoną wytrzymałość pod wpływem przyciągania, drzwi wytrzymują nacisk, więc nie można ich otworzyć siłą bez użycia odpowiedniej metody dostępu. Całość opiera się na elektryczności i magnesie.

Zestawy zamków magnetycznych Bianex

W sklepie Bianex posiadamy zestawy zawierające wszystko, czego potrzebujesz, aby skonfigurować zamek magnetyczny, czyli zestaw kontroli dostępu, który może być sterowany za pomocą klawiatury, przycisku lub pilota i umożliwiać niezwykle prosty dostęp do wnętrza.

Jak działa zamek magnetyczny?

W przeciwieństwie do tego, co wiemy o działaniu magnesów, zamki magnetyczne działają na podobnej zasadzie, jednak wykorzystuje się jeszcze elektryczność, co pozwala stworzyć większą siłę magnetyczną.Magnetyczne zamki do drzwi wykorzystują siłę elektromagnetyczną, aby uniemożliwić otwieranie drzwi, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na dużym poziomie bezpieczeństwa. Zamki magnetyczne zbudowane są z elektromagnesu i specjalnej płytki. Płytka mocowana jest do drzwi, a magnes do futryny. W zależności od wybranego zamka, siła między płytką a magnesem jest różna. Zasadą jest, że im droższy zamek elektromagnetyczny, tym większa siła przyciągania, która może wynosić od 250 kg aż do 1000 kg.Zamek elektromagnetyczny wytwarza pole magnetyczne, gdy jest zasilany, powodując, że elektromagnes i płytka przyciągają się wystarczająco mocno, aby uniemożliwić otwarcie drzwi. Ponieważ wymagają zasilania, aby być zamkniętymi, pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa w przypadku awarii, gdyż wówczas drzwi po prostu by się otwarły, co w przypadku pożaru jest dobrą wiadomością.

Zastosowania zamka magnetycznego

Zamki elektromagnetyczne są powszechnie stosowane w hotelach, biurach i blokach mieszkalnych, ponieważ są bezpieczne, niezawodne i szybkie w montażu i składają się z niewielu części. Najczęściej stosuje się je:
  • Do drzwi szklanych, jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych, automatycznych drzwi wahadłowych i przesuwnych.
  • Z systemami kontroli dostępu i czytnikami zbliżeniowymi, skanerami, klawiaturami lub wejściem biometrycznym.
  • Do wyjść awaryjnych,
  • Na drzwiach kontroli ruchu ograniczających przepływ osób do obiektu lub niektórych obszarów budynku.
  • W zewnętrznych punktach wejścia i bramkach bezpieczeństwa.
Jeżeli pragniesz uzyskać więcej informacji o zamkach magnetycznych, skontaktuj się z obsługą naszego sklepu!
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.