Jak wybrać drzwi przesuwne chowane w ścianie?

Spis producentów
Drzwi przesuwne to świetna alternatywa dla tradycyjnych drzwi. Znajdują zastosowanie szczególnie w pomieszczeniach o nietypowym kształcie lub wszędzie tam, gdzie zależy nam na tym, aby wnętrze było przestronne. W sytuacji, gdy tradycyjne drzwi zajmują zbyt dużo miejsca, warto rozważyć kupno rozsuwanych drzwi przesuwnych chowanych w ścianie lub drzwi przesuwnych naściennych. Wiele osób decyduje się również na drzwi przesuwne chowane w ścianie, gdy zależy im na efektownym oraz nowoczesnym wystroju wnętrza.

Drzwi przesuwne – zalety

Na początek warto zapoznać się z zaletami drzwi przesuwnych. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością i wcale nas to nie dziwi!Największe zalety drzwi przesuwnych:
  • wiele możliwości aranżacyjnych – tego typu drzwi są zazwyczaj bardzo oryginalne i stylowe, dlatego mogą stanowić element wielu pomieszczeń,
  • mogą w prosty i efektowny sposób dzielić lub łączyć dwa pomieszczenia, lub strefy funkcjonalne, w zależności od Twoich potrzeb,
  • znajdują szerokie zastosowanie – mogą zagospodarować nawet bardzo szerokie przejścia, ale też sprawdzają się w małych pomieszczeniach,
  • mogą sięgać aż do samego sufitu – z tego względu przypadną do gustu osobom, którym zależy na przestronności pomieszczeń

Drzwi przesuwne chowane w ścianie

Systemy drzwi przesuwnych chowanych w ścianie powinny być montowane już na etapie budowy lub kapitalnego remontu mieszkania albo domu. Jest to konieczne ze względu na miejsce, które trzeba przygotować na kasetę, w której będzie znajdował się system szyn. Sposób montażu drzwi przesuwnych tego typu zależy od tego, czy ściany już stoją, jak szeroki jest otwór drzwiowy oraz od tego, ile jest miejsca pozwalającego na odsunięcie skrzydła.

Drzwi przesuwne naścienne

Czym charakteryzują się drzwi przesuwne naścienne? Skrzydło tego typu drzwi przesuwa się na wózkach jezdnych po szynie, którą montuje się na ścianie, tuż nad otworem drzwiowym lub do samego sufitu. Ich główne zalety to prosty montaż, stosunkowo niska cena i oryginalne wykończenie wnętrza. Warto wiedzieć, że wiele drzwi można przystosować do tego typu rozwiązania. Oczywiście pod warunkiem, że ich skrzydło nie ma zawiasów, które będą nieestetycznie wyglądać. Z reguły na skrzydła przesuwne wybiera się drzwi bezprzylgowe, z wyjątkiem drzwi dwuskrzydłowych.

Czy drzwi przesuwne mają wady?

Jak większość rozwiązań aranżacyjnych, również drzwi przesuwne mają swoje wady. Takie drzwi mają z reguły nieco słabszą izolację akustyczną niż standardowe modele. Decydując się na drzwi przesuwne, ograniczasz  również ustawność ściany, na której zostały zamontowane drzwi. Nie powinno się na niej również wieszać ozdób takich jak obrazy, zdjęcia czy plakaty.Montaż drzwi przesuwnych jest trudniejszy niż tradycyjny montaż drzwi. Pamiętaj, że ich prawidłowe zamontowanie jest bardzo istotne. W przeciwnym wypadku może dojść do tego, że pojawią się problemy ze swobodnym ich otwieraniem oraz zamykaniem.

Jak wybrać drzwi przesuwne chowane w ścianie – podsumowanie

Drzwi przesuwne są stylowym i efektownym rozwiązaniem. Z powodzeniem sprawdzą się w wielu wnętrzach ze względu na swoją funkcjonalność oraz oryginalny wygląd. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje drzwi przesuwne będą zamontowane profesjonalnie, skontaktuj się z nami! Montaż drzwi jest jedną z naszych usług, którą przeprowadzimy dla Ciebie z największą starannością!
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.