Jak wymierzyć moskitierę?

Moskitiera jest najskuteczniejszym sposobem na stałe pozbycie się komarów oraz innych owadów w Twoim domu. Poza tym to bezpieczne dla Twojego zdrowia rozwiązanie, które jest również ekologiczne. Moskitiera ochroni Cię przed komarami i innymi tego typu nieproszonymi gośćmi tylko wtedy kiedy będzie idealnie dobrana. Wiemy, że wielu osobom sprawia to kłopot. Z tego względu poniżej chcemy odpowiedzieć Ci na pytanie: Jak wymierzyć moskitierę?

Jak wykonać pomiar na moskitierę okienną?

Aby prawidłowo dokonać pomiaru, należy:
  • Otworzyć okno na oścież
  • Wymierzyć okno w pionie i w poziomie. Pomiar powinien być wykonany od uszczelki do uszczelki.
  • W celu zmierzenia szerokości moskitiery pomiar należy zacząć od dolnej części pionowej uszczelki okna aż do profilu okna. Przy podaniu wymiarów firmie, która odpowiedzialna jest za nasze zamówienie, należy także podać rodzaj profilu okiennego.

Jak zmierzyć moskitierę drzwiową?

Pomiar moskitiery drzwiowej nie jest trudny. Najważniejsze jest, aby prawidłowo określić dwie wartości – szerokość oraz wysokość światła ramy drzwi/okna balkonowego. Do tych wartości musisz jeszcze dodać szerokość zawiasów i/lub magnesów czy domykaczy. Zwykle mają one około 3 cm.Oprócz tego należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden wymiar. Jest nim wysokość położenia poprzeczki drzwi. Zazwyczaj znajdują się one na wysokości około 85 cm. Aby dobrze wymierzyć drzwi na moskitierę drzwiową trzeba być po prostu bardzo dokładnym. Niestety nawet niewielki błąd może sprawić, że po zamontowaniu moskitiery pojawią się małe szparki lub prześwity, przez które mogą przedostać się owady. Jeżeli wiesz, że posiadasz nietypowy model drzwi balkonowych musisz także zwrócić uwagę na inne czynniki. Warto sprawdzić kilka dodatkowych elementów, np. rozmiary ramy czy uszczelki.

Moskitiera ramkowa a moskitiera drzwiowa

Moskitiera ramkowa montowana jest na oknie od strony zewnętrznej. Sposób montowania moskitiery jest banalny i szybki. Konstrukcja moskitiery okiennej zapewnia szybki montaż trwający zaledwie kilka sekund.Moskitiera drzwiowa przeciw owadom montowana jest na zewnątrz drzwi balkonowych wykonanych z drewna, bądź PCV. Montuje się ją w prosty i szybki sposób z użyciem zawiasów. Dzięki temu Twoje pomieszczenie będzie wolne od owadów. Moskitiera drzwiowa przyda się w każdym mieszkaniu czy domu niezależnie od tego czy mieszkasz w mieście, czy na wsi.Moskitiery ramkowe oraz drzwiowe są rewelacyjnym sposobem na pozbycie się niechcianych owadów w Twoim domu. Dzięki nim możesz spokojnie spędzać wieczory przy otwartym oknie i drzwiach balkonowych nie martwiąc się o ukąszenia komarów. Zebranie pomiarów na moskitierę okienną lub drzwiową nie jest trudne, jednak należy robić to dokładnie. Nawet niewielka pomyłka może spowodować to, że moskitiera nie ochroni Cię przed owadami w 100%.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.