Jak zmierzyć okno do rolet?

Pokażemy Ci jak prawidłowo zmierzyć okno do rolet!Jeżeli już wiesz, którą roletę wybrać do swojego domu pozostaje teraz tylko dobrze zmierzyć okno. Początkowo może wydawać Ci się, że to nic trudnego, jednak z naszego doświadczenia wynika, że klienci często popełniają błędy w tej kwestii. Jak zatem prawidłowo zmierzyć okno do rolet?

Jak mierzyć rolety na okna?

Zasady pomiaru okna zależą od jego rodzaju i kształtu oraz rolety, jaką chcesz zamontować. Poniżej znajdziesz informację jak zmierzyć okno do najczęściej zamawianych rolet.

Jak zmierzyć okno do rolety mini?

W tym przypadku pomiar okna należy zacząć od wyznaczenia szerokości szyby. Do tego należy dodać 3-5 cm. Wynik, który otrzymasz to szerokość rolety, którą należy kupić. Jej długość powinna być taka jak wysokość skrzydła całego okna wraz z ramą.Jeżeli chcesz samodzielnie zamontować rolety mini, mamy dla Ciebie instrukcję.Aby zamontować rolety mini, postępuj według następujących kroków:
  1. Na początku musisz określić położenie mechanizmu łańcuszkowego. Z naszego doświadczenia wynika, że najwygodniej jest, jeśli znajduje się on po przeciwnej stronie klamki.
  2. Następnie mechanizm włóż w jedną końcówkę rury nawojowej, a drugą zaślep.
  3. Całość wsuń w uchwyty, następnie w haki i załóż na uchylonej ramie okna.

Jak zmierzyć okno do rolet dzień noc?

Bardzo często nasi klienci decydują się na rolety dzień noc. Na oknach prezentują się bardzo elegancko, a także są naprawdę wygodne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jak zatem zmierzyć rolety dzień noc, aby nie popełnić żadnego błędu?Tak jak w przypadku rolet mini pierwszym krokiem jest pomiar szerokości szyby. Do otrzymanego wyniku również dodaje się 3-5 cm. W ten sposób uzyskujesz docelową szerokość Twojej rolety dzień noc. Aby poznać długość rolety, należy zmierzyć wysokość skrzydła całego okna razem z ramą.Do montażu rolet dzień noc należy podejść również podobnie jak do montażu rolet mini. W przypadku rolet dzień noc musisz jeszcze wywinąć rolety i obciążyć je od dołu. Dzięki temu będziesz mieć możliwość uzyskania pełnego lub połowicznego zaciemnienia.

Jak zmierzyć roletę do okna dachowego?

Wykonanie pomiarów okna, na którym chcemy, aby znalazła się roleta dachowa, powinno przebiegać nieco inaczej niż w przypadku wcześniejszych typów zasłon. Szerokość rolety do okna dachowego powinna wynosić tyle, co wewnętrzna szerokość ramy okiennej. Wysokość rolety mierzy się analogicznie tak jak jej szerokość, dlatego też należy wykonać pomiar między wewnętrznymi krawędziami skrzydła okiennego. Montaż rolety do okna dachowego zależy już od konkretnego modelu samej przesłony.Powyższa instrukcja powinna pomóc Ci w prosty i skuteczny sposób dobrać rozmiar rolety do wymiaru Twojego okna. Jeżeli masz jednak jakiekolwiek wątpliwości, specjaliści firmy Bianex mogą zrobić to za Ciebie! Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą naszych pozostałych osłon przeciwsłonecznych. W naszej ofercie znajdziesz również markizy, żaluzje oraz plisy. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania dotyczące wyboru, pomiaru lub montażu osłon przeciwsłonecznych, koniecznie skontaktuj się z naszą firmą.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.