Jaki kolor drzwi do szarej podłogi?

Jaki kolor drzwi do szarej podłogi? Wyjaśniamy jak dobrać odpowiednie drzwi do Twojego domu!

Jeśli w niedalekiej przyszłości czeka Cię remont mieszkania albo planujesz urządzić się od podstaw, poznaj odpowiedz na często zadawane pytanie: Jak kolor drzwi dobrać do szarej podłogi? Zdradzamy również kilka innych sekretów w temacie aranżacji i dekorowania wnętrz. Zapraszamy do lektury!Zarówno drzwi, jak i podłoga to takie elementy wyposażenia, które kupuje się na lata, a ich wymiana odbywa się zwykle wtedy, gdy po prostu ulegną zużyciu. Dlatego też zarówno jeśli planujesz gruntowny remont, jak i urządzasz wnętrze od podstaw dobór podłogi i drzwi to trudne zadanie. Dlatego też w tym wpisie chcemy przedstawić Ci zasady dotyczące aranżacji wnętrz, którymi należy się kierować, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie.

Dużo zależy od charakteru wnętrza…

Dobór koloru drzwi do podłogi w dużej mierze zależy od stylu, według którego zostało urządzone wnętrze. Dlatego też nie istnieje jednoznaczna i jedyna odpowiedź na pytanie: jak dobrać kolor drzwi  do konkretnej podłogi? Każdy styl oprócz konkretnych elementów charakterystycznych cechuje się również często dedykowaną mu określoną paletą barw. Przykładowo wyraziste, głębokie kolory nie za bardzo sprawdzą się we wnętrzu w stylu skandynawskim, a stonowane barwy ziemi niezbyt pasują do nowoczesnego domu.

Jakie drzwi do nowoczesnych wnętrz?

Z naszego doświadczenia wynika, że najwięcej problemu przy doborze drzwi, mają Ci, którzy decydują się na wnętrze w stylu nowoczesnym. Charakteryzuje się on prostotą, przestrzennością i brakiem zbędnych dekoracji. W tym przypadku idealnie sprawdzą się drzwi wykonane z płyty, które będą gładkie. Stonowana kolorystyka i brak elementów dekoracyjnych również ma znaczenie. Możesz zdecydować się na przykład na matowe drzwi drewniane lub aluminiowe. Będą się świetnie komponować z wystrojem wnętrza i tworzyć harmonijną całość.

Jaki kolor drzwi wewnętrznych do jasnej podłogi? Zasada podobieństwa

Jednym z kluczy dopasowania drzwi do podłogi jest reguła podobieństwa. To bezpieczna i tradycyjna zasada, która nie powinna zawieść. Sprawdza się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, gdzie panuje harmonia, a paleta barw jest raczej ograniczona. Ważne, aby pamiętać, że zarówno kolor drzwi, jak i podłogi nie muszą być dokładnie takie same. Podstawą jest jedynie to, aby były jasne. Należy również zwrócić uwagę na to, aby oba materiały odwzorowywały jednakowy rysunek drewna, np. w przypadku paneli i okleiny na drzwi.

Jasna podłoga, ciemne drzwi, czyli zasada przeciwieństwa

Alternatywą dla pierwszej zasady jest zabawa kontrastem. Ta zasada najlepiej sprawdzi się we wnętrzach eklektycznych i nowoczesnych. Pamiętaj jednak, aby i tutaj zachować spójność faktur, rysunków czy rodzajów tworzywa. Zgodnie z tą zasadą jasne podłoga doskonale będzie komponować się z drzwiami np. z serii Broadway czy Boston.

Szara podłoga – jakie drzwi do niej dobrać?

Wracamy do pytania zawartego w tytule tego wpisu, dlaczego? Szary kolor w różnych odcieniach w dalszym ciągu jest na topie. Stawia się na niego zarówno w doborze farby, drzwi, podłóg, a nawet mebli. Baza w tym kolorze nadaje wnętrzu harmonii i estetyki, a jednocześnie pozwala zaszaleć z kolorowymi dodatkami. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą białe drzwi. W połączeniu z jasną podłogą optycznie powiększą wnętrze. Zawsze możesz kierować się zasadą podobieństwa i wybrać drzwi np. z serii Daglezja.

Montaż i serwis drzwi

Jeżeli wybrałeś już swoje wymarzone drzwi z oferty Bianex, śmiało możesz skorzystać również z montażu drzwi oferowanego przez naszą firmę. Zależy nam, aby zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę. Dlatego też, jeśli masz jakikolwiek problem z drzwiami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, skorzystaj z naszego serwisu drzwi. Oferujemy dojazd do klienta we Wrocławiu i okolicach oraz profesjonalną obsługę. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Państwa zadowolenie z usług Bianex to dla nas największa nagroda.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.