Które okna PVC wybrać?

Odpowiedź na to pytanie z pewnością znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule, które przedstawimy zalety korzystania z plastikowych okien oraz pewne wytyczne, którymi należy się kierować podczas wybierania odpowiednich okien do swojego mieszkania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami, a w razie kolejnych pytań zapraszam do kontaktu z naszymi doradcami.

Dlaczego warto zainwestować w okna PVC?

Przede wszystkim jest to jedna z korzystniejszych cenowo opcji, która jednocześnie nie traci na swojej funkcjonalności ani jakości wykonania. Plastikowe okna od znanych i godnych zaufania producentów znajdziesz między innymi w naszym sklepie bianex.pl, gdzie pracujemy wyłącznie na sprawdzonych produktach. Ich trwałość jest szacowana nawet na kilkanaście lat, ze względu na bardzo dobre wykonanie i precyzyjną konstrukcję.Posiadają wszystkie niezbędne właściwości dla użytkowników, gdzie nie przepuszczają wiatru, dźwięków i stanowią skuteczną barierę dla powstawania wilgoci. O wszystkich tych parametrach przeczytasz w dalszej części artykułu, a dodatkowym atutem okien PVC jest ich estetyczny wygląd, gdzie dzisiejsi producenci umożliwiają swoim klientom wybór spośród wielu modeli o ciekawych kształtach i kolorach, dzięki czemu możesz stworzyć oryginalne wnętrze swojego domu oraz jego wizerunek na zewnątrz.

Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Można wyróżnić kilka właściwości, które zostały określone przez konkretne parametry. Wówczas możesz dopasować okno do własnych preferencji i potrzeb, gdzie najważniejszymi kryteriami są:
  • Odporność na obciążenie wiatrem – istnieje 6 klas struktury okna, gdzie w Polsce najczęściej wybieraną jest opcja C2;
  • Wodoszczelność – wyróżniamy aż 10 klas, z których wystarczającą jest siódma jak na polskie warunki atmosferyczne;
  • Przenikalność ciepła – dotyczy zarówno szyby, jak i ramy okiennej, gdzie liczony jest współczynnik Uw;
  • Przepuszczalność powietrza - podział na 4 klasy, a najwyższy poziom nieprzepuszczalności powinien być zastosowany w budynkach z wentylacją mechaniczną;
  • Współczynnik przepuszczalności światła – posiada skrót Lt i żaden model okna nie jest w stanie zapewnić nam 100% przepuszczalności promieni słonecznych;
  • Współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego g – oznacza ilość ciepła, jaką okno dopuszcza do wnętrza mieszkania, co jest bardzo przydatne w okresie zimowych mrozów.
Oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszystkie te podane własności mogą być dla Ciebie obce, dlatego zawsze zachęcamy do skorzystania z porady osób doświadczonych, czyli konsultantów, którzy są w stanie najlepiej doradzić Ci podczas wybierania okien plastikowych PVC do swojego domu. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wszystkie te czynniki, by później sprawdziły się podczas codziennego użytkowania i nie sprawiały żadnych problemów.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.