Ile kosztuje montaż drzwi? Sprawdzamy cennik 2021

Chcąc zainwestować w wymianę drzwi, trzeba zazwyczaj wziąć pod uwagę nie tylko koszt samego produktu, ale również koszt ich montażu. Mało kto decyduje się na samodzielną wymianę, bądź wstawienie nowych drzwi. Z czego to wynika? Od czego zależy wysokość ceny, którą trzeba przeznaczyć na montaż drzwi (cennik 2021)? Tym razem zapraszamy do lektury tekstu przedstawiającego przybliżone koszty zakupu nowych drzwi wraz z kosztem robocizny. Spis treści:
 1. Wymiana drzwi wewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik 2021?
  • Wymiana skrzydła – cennik 2021
  • Wymiana drzwi wraz z ościeżnicą – cennik 2021
 2. Wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik 2021?
 3. Ile zapłacisz za montaż drzwi? Cennik 2021
  • Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych w 2021 roku?
  • Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych w 2021 roku?
 4. Wymiana drzwi i montaż drzwi w 2021 roku – podsumowanie

Wymiana drzwi wewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik 2021?

Wymiana skrzydła – cennik 2021

Aby pomóc Ci określić budżet, jaki musisz sobie przygotować na kupno i montaż drzwi, zacznijmy od tego, ile w ogóle będzie kosztować Cię wymiana starych drzwi na nowe lub po prostu wstawienie pierwszych drzwi do Twojego nowego mieszkania.Najmniej kosztowna jest wymiana samych skrzydeł drzwi i ich montaż na starej ościeżnicy. Niewątpliwie to ekonomiczne rozwiązanie, jednak ma ono swoje wady i ograniczenia. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby mieszkające w starym budownictwie, gdzie często spotyka się ościeżnice metalowe. Wymiana skrzydeł z ościeżnicami wiązałaby się z przeprowadzaniem gruntownego remontu.Jeżeli futryny w Twoim mieszkaniu są w dobrym stanie, a Ty nie chcesz przeprowadzać kapitalnego remontu, możesz zdecydować się na wymianę samych skrzydeł. W takim przypadku koszt robocizny będzie na pewno niższy. Z jakimi ograniczeniami musisz się liczyć, wybierając to rozwiązanie? Na pewno nowe skrzydło musi mieć wymiary, a także rozstaw zawiasów dopasowany do starej ościeżnicy. Najtańsze, ale i najniższej jakości drzwi wewnętrze bez ościeżnic można nabyć już w kwocie niespełna 250 zł. Najdroższe są drzwi z litego drewna lub fornirowane, za które zapłacimy od około 380 zł do nawet kilku tysięcy.

Wymiana drzwi wraz z ościeżnicą – cennik 2021

Jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto wymienić drzwi wraz z futryną. Nie popełnimy wtedy błędu w dopasowaniu ościeżnicy do drzwi, a także łatwiej w takim przypadku dopasować zestaw do stylu całego wnętrza. Cennik 2021 ościeżnic kształtuje się następująco, za ościeżnicę stałą zapłacisz około 250 zł, koszt ościeżnic regulowanych zaś zaczyna się zazwyczaj od kwoty około 380 zł.

Wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik 2021?

Oczywiście jak nie trudno się domyślić drzwi zewnętrze są droższe od drzwi wewnętrznych. Mimo wszystko polecamy zainwestować w ich zakup, ponieważ nowoczesne drzwi wewnętrzne w przeciwieństwie do drzwi starego typu mają wiele zalet, za które warto zapłacić. Między innymi ograniczają straty ciepła, chronią Twój dom przed włamywaczami oraz hałasem z zewnątrz.Ich cena waha się ze względu na rodzaj drzwi, gdzie wyróżnia się drzwi zewnętrze drewniane, stalowe, aluminiowe, PCV czy antywłamaniowe. Ze względu na typ drzwi, które wybierzesz, a także ich jakość możesz liczyć się z wydatkiem od około 800 zł do nawet kilkunastu tysięcy.

Ile zapłacisz za montaż drzwi? Cennik 2021

Całkowity koszt wymiany drzwi obejmuje zazwyczaj nie tylko samo kupno drzwi (z ościeżnicami lub bez) i klamek, ale również należy przygotować się na koszt robocizny, który jest uzależniony od zaawansowania usługi. Montaż drzwi może również wiązać się z demontażem starych drzwi, demontażem drzwi wraz z ich starą ościeżnicą czy utylizacją drzwi przez zamówioną firmę. Niekiedy też fachowiec zmuszony jest do poszerzenia otworów drzwiowych.Jednak zdarza się, że producenci w cenie kupna drzwi uwzględniają również cenę ich montażu, gdzie dodatkową zaletą jest VAT 8% zamiast 23%. Poniżej przedstawimy zarówno koszt montażu drzwi wewnętrznych – cennik 2021, jak i koszt montażu drzwi zewnętrznych – cennik 2021.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych w 2021 roku?

Poniżej podajemy orientacyjną cenę montażu drzwi wewnętrznych. Należy pamiętać, że podane stawki są uśrednione i mogą różnić się ze względu na wybranego usługodawcę lub miasto.Montaż drzwi wewnętrznych (cennik 2021):
 • Montaż drzwi wewnętrznych to koszt około 280 do 480 zł,
 • Montaż drzwi wewnętrznych w kasecie to koszt około 510 do 780 zł,
 • Montaż drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych to koszt około 460 do 580 zł,
 • Montaż drzwi wewnętrznych szklanych to koszt około 370 do 420 zł.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych w 2021 roku?

Podobnie jak w przypadku drzwi wewnętrznych, koszty robocizny związanej z montażem drzwi zewnętrznych mogą się różnić ze względu na usługodawcę i miasto.Montaż drzwi zewnętrznych (cennik 2020):
 • Montaż drzwi zewnętrznych bez ościeżnicy to koszt około 540 do 710 zł,
 • Montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą to koszt około 550 do 1150 zł,
 • Montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych to koszt około 710 do 1350 zł.

Wymiana drzwi i montaż drzwi w 2021 roku – podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że całkowity koszt wymiany drzwi jest stosunkowo wysoki. Jednak to inwestycja na lata, dlatego w ofercie naszego sklepu znajdziesz różne modele wysokiej jakości drzwi wewnętrznych i zewnętrznych z wielu półek cenowych. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym montażu drzwi, skorzystaj z usług Bianex.pl!