Ile kosztuje montaż drzwi? Sprawdzamy cennik

Chcąc zainwestować w wymianę drzwi, trzeba zazwyczaj wziąć pod uwagę nie tylko koszt samego produktu, ale również koszt ich montażu. Mało kto decyduje się na samodzielną wymianę, bądź wstawienie nowych drzwi. Z czego to wynika? Od czego zależy wysokość ceny, którą trzeba przeznaczyć na montaż drzwi? Tym razem zapraszamy do lektury tekstu przedstawiającego przybliżone koszty zakupu nowych drzwi wraz z kosztem robocizny.Spis treści:
 1. Wymiana drzwi wewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik ?
  • Wymiana skrzydła – cennik
  • Wymiana drzwi wraz z ościeżnicą – cennik
 2. Wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik ?
 3. Ile zapłacisz za montaż drzwi? Cennik
  • Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych?
  • Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych?
 4. Wymiana drzwi i montaż drzwi – podsumowanie

Wymiana drzwi wewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik?

Wymiana skrzydła – cennik

Aby pomóc Ci określić budżet, jaki musisz sobie przygotować na kupno i montaż drzwi, zacznijmy od tego, ile w ogóle będzie kosztować Cię wymiana starych drzwi na nowe lub po prostu wstawienie pierwszych drzwi do Twojego nowego mieszkania.Najmniej kosztowna jest wymiana samych skrzydeł drzwi i ich montaż na starej ościeżnicy. Niewątpliwie to ekonomiczne rozwiązanie, jednak ma ono swoje wady i ograniczenia. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby mieszkające w starym budownictwie, gdzie często spotyka się ościeżnice metalowe. Wymiana skrzydeł z ościeżnicami wiązałaby się z przeprowadzaniem gruntownego remontu.Jeżeli futryny w Twoim mieszkaniu są w dobrym stanie, a Ty nie chcesz przeprowadzać kapitalnego remontu, możesz zdecydować się na wymianę samych skrzydeł. W takim przypadku koszt robocizny będzie na pewno niższy. Z jakimi ograniczeniami musisz się liczyć, wybierając to rozwiązanie? Na pewno nowe skrzydło musi mieć wymiary, a także rozstaw zawiasów dopasowany do starej ościeżnicy. Najtańsze, ale i najniższej jakości drzwi wewnętrze bez ościeżnic można nabyć już w kwocie niespełna 250 zł. Najdroższe są drzwi z litego drewna lub fornirowane, za które zapłacimy od około 380 zł do nawet kilku tysięcy.

Wymiana drzwi wraz z ościeżnicą – cennik

Jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto wymienić drzwi wraz z futryną. Nie popełnimy wtedy błędu w dopasowaniu ościeżnicy do drzwi, a także łatwiej w takim przypadku dopasować zestaw do stylu całego wnętrza. Cennik 2021 ościeżnic kształtuje się następująco, za ościeżnicę stałą zapłacisz około 250 zł, koszt ościeżnic regulowanych zaś zaczyna się zazwyczaj od kwoty około 380 zł.

Wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. Jak kształtuje się cennik?

Oczywiście jak nie trudno się domyślić drzwi zewnętrze są droższe od drzwi wewnętrznych. Mimo wszystko polecamy zainwestować w ich zakup, ponieważ nowoczesne drzwi wewnętrzne w przeciwieństwie do drzwi starego typu mają wiele zalet, za które warto zapłacić. Między innymi ograniczają straty ciepła, chronią Twój dom przed włamywaczami oraz hałasem z zewnątrz.Ich cena waha się ze względu na rodzaj drzwi, gdzie wyróżnia się drzwi zewnętrze drewniane, stalowe, aluminiowe, PCV czy antywłamaniowe. Ze względu na typ drzwi, które wybierzesz, a także ich jakość możesz liczyć się z wydatkiem od około 800 zł do nawet kilkunastu tysięcy.

Ile zapłacisz za montaż drzwi? Cennik

Całkowity koszt wymiany drzwi obejmuje zazwyczaj nie tylko samo kupno drzwi (z ościeżnicami lub bez) i klamek, ale również należy przygotować się na koszt robocizny, który jest uzależniony od zaawansowania usługi. Montaż drzwi może również wiązać się z demontażem starych drzwi, demontażem drzwi wraz z ich starą ościeżnicą czy utylizacją drzwi przez zamówioną firmę. Niekiedy też fachowiec zmuszony jest do poszerzenia otworów drzwiowych.Jednak zdarza się, że producenci w cenie kupna drzwi uwzględniają również cenę ich montażu, gdzie dodatkową zaletą jest VAT 8% zamiast 23%. Poniżej przedstawimy zarówno koszt montażu drzwi wewnętrznych – cennik, jak i koszt montażu drzwi zewnętrznych – cennik.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych?

Poniżej podajemy orientacyjną cenę montażu drzwi wewnętrznych. Należy pamiętać, że podane stawki są uśrednione i mogą różnić się ze względu na wybranego usługodawcę lub miasto.Montaż drzwi wewnętrznych - cennik
 • Montaż drzwi wewnętrznych to koszt około 280 do 480 zł,
 • Montaż drzwi wewnętrznych w kasecie to koszt około 510 do 780 zł,
 • Montaż drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych to koszt około 460 do 580 zł,
 • Montaż drzwi wewnętrznych szklanych to koszt około 370 do 420 zł.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych?

Podobnie jak w przypadku drzwi wewnętrznych, koszty robocizny związanej z montażem drzwi zewnętrznych mogą się różnić ze względu na usługodawcę i miasto.Montaż drzwi zewnętrznych - cennik:
 • Montaż drzwi zewnętrznych bez ościeżnicy to koszt około 540 do 710 zł,
 • Montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą to koszt około 550 do 1150 zł,
 • Montaż drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych to koszt około 710 do 1350 zł.

Wymiana drzwi i montaż drzwi – podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że całkowity koszt wymiany drzwi jest stosunkowo wysoki. Jednak to inwestycja na lata, dlatego w ofercie naszego sklepu znajdziesz różne modele wysokiej jakości drzwi wewnętrznych i zewnętrznych z wielu półek cenowych. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym montażu drzwi, skorzystaj z usług Bianex.pl!  Wpis wyszukano po frazach:

cena drzwi zewnętrznych drewnianych, ciepły montaż drzwi zewnętrznych, demontaż drzwi cena, demontaż futryny, demontaż futryny metalowej, demontaż futryny metalowej cena, drzwi wejściowe cena, drzwi wejściowe ceny, drzwi wejściowe do domu cena, drzwi wejściowe do domu ceny, drzwi wejściowe do mieszkania ceny, drzwi wejściowe do mieszkania w bloku cena, drzwi wejściowe do mieszkania w bloku ceny, drzwi wejściowe montaż, drzwi wejściowe zewnętrzne cena, drzwi wewnętrzne cena, drzwi wewnętrzne cennik, drzwi wewnętrzne do bloku, drzwi wewnętrzne z futryną cena, drzwi wewnętrzne z futryną ceny, drzwi wewnętrzne z montażem, drzwi wewnętrzne z ościeżnicą cena, drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną cena, drzwi wrocław cennik, drzwi zewnetrzne z montazem, drzwi zewnetrzne z montażem, drzwi zewnętrzne cennik, drzwi zewnętrzne montaż, drzwi zewnętrzne najtaniej, drzwi zewnętrzne wrocław cennik, ile kosztuja drzwi wejsciowe, jak wprawić drzwi, , koszt montażu drzwi, montaż drzwi, montaż drzwi wejściowych, montaż drzwi wejściowych cena, montaż drzwi wewnętrznych, montaż drzwi wewnętrznych cennik, montaż drzwi wrocław cena, montaż drzwi wrocław cennik, montaż drzwi z ościeżnicą regulowaną, montaż drzwi z ościeżnicą stałą, montaż drzwi zewnętrznych drewnianych, montaż drzwi zewnętrznych stalowych,montowanie drzwi, montowanie drzwi wewnętrznych, montowanie drzwi zewnętrznych, wprawianie drzwi wejściowych, wprawianie drzwi wewnętrznych, wstawianie drzwi, wstawianie drzwi cena, wstawianie drzwi cennik, wstawianie drzwi pokojowych, wstawianie drzwi wejściowych, wstawianie drzwi wewnętrznych, wstawianie drzwi zewnętrznych, wstawienie drzwi wejsciowych cena, wymiana drzwi, ile kosztuje demontaż i montaż drzwi zewnętrznych, ile kosztuje montaż drzwi, koszt montażu drzwi wejściowych, koszt montażu drzwi wewnętrznych, koszt montażu drzwi z ościeżnicą, koszt montażu drzwi zewnętrznych, wymiana drzwi wewnetrznych koszt, wstawienie drzwi koszt, koszt wstawienia drzwi wejsciowych, koszt wymiany drzwi z futrynami, drzwi koszt, koszt drzwi, wstawienie drzwi ile kosztuje, ile kosztuje wstawienie drzwi zewnętrzne, koszt montazu drzwi, koszt montazu drzwi wewnetrznych, ile kosztuje montaz drzwi pokojowych, ile kosztuje montaz drzwi

logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.