Montaż ościeżnicy metalowej

Spis producentów
Montaż ościeżnic metalowych jest niezbędne do prawidłowego działania drzwi w każdym pomieszczeniu. Z tego względu należy podejść do montażu elementu profesjonalnie, by nie uszkodzić drzwi oraz nie doprowadzić do zniszczenia, szybkiego popsucia się, czy trudności w działaniu systemu drzwiowego. Wybór ościeżnicy to także kwestia estetyki należy wybrać ją, aby pasowała do naszego wnętrza, gdyż jej wybór jest elementem stałym w montażu drzwi. Bogaty asortyment sprawdzonych i solidnych producentów pozwala na zamontowanie wytrzymałej i trwałem ościeżnicy metalowej, która będzie służyć w niezmiennym stanie przez lata. Sprawdź, jak zamontować ościeżnice przy drzwiach, by drzwi w naszym pomieszczeniu działały poprawnie.

Co to jest ościeżnica?

Ościeżnica jest elementem niezbędnym do montażu okien i drzwi. Ościeżnica metalowe do drzwi lub ościeżnica okienna jest prostym elementem konstrukcyjnym, który przypomina ramę otaczającą wybrane przez nas okna, czy drzwi. Jej mocowanie powinno przebiegać umiejętnie, tak aby wszystkie elementy działały poprawnie i służyły przez długi czas. Szeroka oferta proponuje rozmaite ościeżnice wykonane z różnych materiałów, między innymi metalu, drewna, stali czy blachy stalowej ocynkowanej i wielu innych. Ich wybór zależy od naszych preferencji oraz wystroju wnętrza i pozwala dopasować konstrukcję do wszystkich, ważnych dla nas aspektów.

Jak zamontować ościeżnicę metalową? – krok po kroku

Aby zamontować ościeżnicę, przyda się z pewnością pomoc drugiej osoby. Z uwagi, że elementy są wysokie i nieco większych rozmiarów, zdecydowanie ciężej wykonać proces montażu w pojedynkę. Sprawdź, jak zamontować ościeżnicę metalową i ciesz się profesjonalnie wykonanym montażem kluczowych elementów w swoim domu.
  1. Aby poprawnie i solidnie zamontować ościeżnicę metalową na początku należy zdjąć drzwi, podnosząc je do góry i umieścić ościeżnicę tam, gdzie chcemy, aby się znajdowała.
  2. Wyreguluj metalową ościeżnicę tak, aby pasowała do wybranego przez nas otworu, dokręcając śruby specjalnie przeznaczonym do tego kluczem. Najczęściej wybieranym jest klucz imbusowy 12 mm. Pamiętaj, aby nie dokręcać zbyt mocno śrub, gdyż na tym etapie, będzie trzeba delikatnie dopasować ościeżnicę, aby w prosty sposób przykuć ją do drzwi.
  3. Jeżeli masz już pewność, że ościeżnica jest dopasowana do Twoich drzwi oraz ustawiona w prawidłowy sposób, możesz śmiało docisnąć ja wiertłem. Następnie można przystąpić do prostego montażu drzwi, które opierać się będą na specjalnych zawiasach.

Jakie drzwi do futryn metalowych?

W zależności od naszego gustu oraz wystroju wnętrza dobierzemy inny rodzaj ościeżnicy. Jeżeli decydujemy się na wybór metalowej ramy, możemy mieć pewność, że  będzie trwała, solidna i wytrzymała, a jej wygląd będzie niezmienny przez lata. Wybierając drzwi do metalowej ościeżnicy, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary. Jeżeli chodzi o kolor, wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Jednak najlepiej, aby drzwi były dopasowane do ościeżnicy i tworzyły jedną, wspólną całość.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.