Przygotuj się na nadejście wiosny

Z pewnością już każdy z Was wyczekuje pierwszego dnia wiosny, kiedy powinien nastąpić przełom w pogodzie, a słoneczko zacznie nam towarzyszyć każdego ranka. Jednak wiąże się to również z pobudzeniem do życia wszystkich owadów i insektów, które zaczną próbować dobijać się do naszych drzwi i okien. Zatem dobrze jest już zastanowić się i najlepiej zaopatrzyć w moskitiery okienne lub montowane w drzwiach, by spokojnie móc cieszyć się świeżym i ciepłym powietrzem.

Co możesz zyskać?

Odpowiedź jest prosta – święty spokój! Wiosną i latem wiele mniejszych i większych szkodników budzi się do życia i niestety próbuje dostać się do środka naszego domu, podczas gdy my staramy się wywietrzyć mieszkanie i cieszyć się świeżym powiewem wiatru. Dla jednych będzie to mniej istotne, a dla drugich stanie się to prawdziwą zmorą.Zwłaszcza w obszarach niezabudowanych, gdzie w zasadzie miejscowości takie możemy nazwać terenami wiejskimi można spotkać wiele rodzajów owadów, jak na przykład mrówki, pająki, muchy czy pszczoły, a także większe szkodniki jak myszy. Oczywiście tego rodzaju zwierzątka mogą pojawić się w większych miastach, gdyż nie stanowi to żadnej zasady. Raczej nie musimy też tłumaczyć jakie problemy mogą się z tym wiązać, a w większości przypadków chodzi po prostu o ludzką odrazę i strach przed niektórymi z nich.

Zalety moskitier

Przede wszystkim nie są one szkodliwe ani zabójcze dla małych organizmów. Owszem mogą one nas denerwować lub obrzydzać, aczkolwiek nie są niczemu winne i nie powinny być zatruwane między innymi przez różnego rodzaju środki chemiczne i detergenty. Jeśli w miarę możliwości da się pozwolić im żyć i jednocześnie zapewnić sobie spokój, to moskitiery wydają się być najlepszym rozwiązaniem.Co więcej, wcale nie są droższą metodą niż pozostałe środki, a dodatkowym atutem jest ich łatwość w montowaniu. Możesz zatem zrobić to samodzielnie i to w bardzo krótkim czasie. Natomiast wybór osłon jest bardzo szeroki przynajmniej w naszym sklepie, gdzie oferujemy zarówno moskitiery na okna i drzwi, a przy tym możesz wybierać spośród różnych rodzajów siatek przeznaczonych na konkretne gatunki owadów, insektów czy inne szkodniki.

Rodzaje moskitier

Najbardziej klasycznym modelem są ramkowe moskitiery, które posiadają gotowe wielkości i mogą być montowane bez problemu w większości okien. Poza błyskawicznym montażem można także wyróżnić ich nieinwazyjną budowę, która nie niszczy obudowy okna.Następnie wyróżniamy moskitiery przesuwne i zwijane, które są przeznaczone do użytku na oknach większego formatu, a mianowicie drzwiach balkonowych czy tarasowych, które również można ochronić przed wpadaniem nieproszonych gości. Dodatkowo wbudowany mechanizm pozwala na szybkie zwijanie i rozwijanie rolet, dzięki czemu sam możesz decydować o jej długości i momencie zastosowania. Oczywiście nasze produkty zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu w kontakcie z wilgocią czy skrajnymi temperaturami.Równie często stosowane są moskitiery plisowane na okna oraz drzwi, które przede wszystkim prezentują się estetycznie. W każdej chwili możesz je zdjąć lub zwinąć, a dodatkowo są dostosowane do zakładania na większe powierzchnie. Ostatnim rodzajem są skrzydłowe moskitiery, które montowane są wyłącznie na drzwiach balkonowych czy właśni tarasowych, gdzie usadowiona zostaje w specjalnych nawiasach. Zatem wybór należy do Ciebie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z nami w celu uzyskania pomocy.
logo miniaturki autora

Bianex

We wpisach blogowych dzielimy się swoją rozległą wiedzą na temat stolarki okiennej i drzwiowej. Przygotowane przez nas artykuły to źródło wielu ciekawych informacji, które przydają się podczas wyboru, montażu oraz eksploatacji znajdujących się w każdym domu elementów wyposażenia.