Jak dobrać wielkość bramy garażowej?

brama-garazowa

W poniższym artykule znajdziesz następujące informacje:


Brama garażowa to standardowe wyposażenie budynków mieszkalnych, które ma być nie tylko atrakcyjne wizualnie i pasujące do wyglądu oraz stylu konkretnego obiektu, ale przede wszystkim funkcjonalne. Warto więc zwrócić uwagę na parametry techniczne tego elementu, sprawiające, że jego eksploatacja stanie się wygodna i bezpieczna dla wszystkich użytkowników.

Jaka szerokość bramy garażowej jest optymalna? 

Jaka powinna być wysokość drzwi do garażu? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat, zapamiętaj je i zastosuj w praktyce!

Kiedy montować bramę garażową?

Istnieją dwa rozwiązania – jedno zakłada, że montaż bramy wykonuje się jeszcze na etapie budowy garażu, natomiast zgodnie z drugim podejściem, najlepszy moment na dokonanie prac instalacyjnych nadchodzi, gdy to pomieszczenie jest już wykończone. Oczywiście montaż bramy garażowej można też dokonać w dowolnej chwili w istniejącym budynku, jeśli podejmie się decyzję o przeprowadzeniu w nim remontu.

Jak dobrać wielkość bramy garażowej?

Kupując bramę garażową, trzeba zwrócić uwagę między innymi na jej dokładne wymiary, dopasowując je do wielkości otworu garażowego i przestrzeni wokół niego, a także dbając o to, aby takie drzwi gwarantowały swobodny wjazd oraz wyjazd samochodu. Kluczem do sukcesu jest zatem kierowanie się indywidualnym zapotrzebowaniem. Jaka szerokość bramy garażowej będzie najlepsza? A co z wysokością? Podpowiadamy!

Szerokość bramy garażowej

Szerokość bramy garażowej powinna zostać dostosowana w pierwszej kolejności do wielkości pomieszczenia, jakim się dysponuje, a co za tym idzie do ilości pojazdów, które mają być docelowo przechowywane w garażu.
Wysokość bramy garażowej
Jeśli chodzi o wysokość bramy garażowej, to musi ona być przynajmniej taka, jak otwór, w którym zamierza się ją ulokować. Warto więc dokonać starannych pomiarów.

Standardowe wymiary bram garażowych

Jaka szerokość bramy garażowej, a także jej wysokość, jest uznawana za standardową? Trzeba tu sprawdzić, jakich wybór najczęściej dokonują klienci. Najczęściej wskazuje się, że ta pierwsza wartość mieści się w przedziale 200-250 centymetrów (pojedyncza brama) lub 400-500 centymetrów (podwójna brama), natomiast ta druga wynosi od 200 do 260 centymetrów. Oczywiście, jeśli jest to wymagane, można również zamówić bramę garażową na wymiar, przygotowaną według spersonalizowanego projektu.
Jaki wymiar bramy do garażu jedno- i dwustanowiskowego?
Zasada jest prosta i dość intuicyjna – im więcej pojazdów ma znaleźć się w garażu, tym to pomieszczenie powinno być większe, a tym samym łatwo wywnioskować, że brama w garażu dwustanowiskowym będzie szersza niż tam, gdzie przygotowano miejsce tylko dla jednego auta.

Ile kosztuje montaż bramy garażowej przez specjalistów?

Równocześnie trzeba liczyć się z tym, że zakup bramy garażowej to dopiero początek. Dodatkową inwestycję stanowią koszty związane z jej montażem. Oczywiście można dokonać tego samodzielnie, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest powierzenie wykonania tych prac w ręce profesjonalistów. To dobry krok zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponuje się odpowiednimi narzędziami, czy umiejętnościami, a także w sytuacji, gdy chce się zainstalować automatycznie otwierane i zamykane drzwi z napędem. Cena usługi montażu bramy garażowej jest uzależniona od wielu czynników (m.in. od rodzaju bramy, czy zastosowanego typu mechanizmu), jednak najczęściej to wydatek rzędu przynajmniej 400 złotych, choć niekiedy (na przykład przy nieco bardziej skomplikowanych zleceniach) należy zapłacić nawet do tysiąca złotych.

Link
Bramy garażowe BIANEX

Bramy garażowe BIANEX

Bramy garażowe wytwarzane przy użyciu ocynkowanych kształtowników zamkniętych, które wyróżnia nowatorski kształt usztywniający skrzydła.
Poznaj bramy FUTURO