Regulacja drzwi wejściowych – Jak zaoszczędzić, nie tracąc na jakości?

Regulacja drzwi wejściowych Bianex

Większość osób, gdy zauważy pierwsze oznaki konieczności dokonania regulacji drzwi wejściowych, a w domowym budżecie nie uwzględniła remontów i większych napraw zadaje sobie właśnie to pytanie. Jak wyregulować drzwi wejściowe, nie wydając dużych pieniędzy, lecz przy tym, stawiając na dobrą jakość i trwałość wykonania? 

Z poniższego artykułu dowiesz się:

Co wpływa na koszty regulacji drzwi wejściowych?

Tak, jak w przypadku większości procesów budowlanych na finalny koszt regulacji drzwi wejściowych wpływa bardzo wiele różnych czynników, które należy uwzględnić podczas planowania i wyliczania kosztorysu remontu. Do najważniejszych z nich należą:

  • Rodzaj drzwi – Jako przykład, jak duży wpływ ten aspekt wywiera na koszt regulacji, można podać zestawienie drzwi drewnianych i aluminiowych. W pierwszym przypadku proces ten jest stosunkowo łatwy do wykonania i niedrogi, podczas gdy drzwi wykonane z aluminium często wymagają wymiany uszczelek i zawiasów, co może generować większe koszty. 
  • Zakres prac – Drobna korekta zawiasów, czy niewielka regulacja luzu skrzydła drzwiowego to nieskomplikowane prace, które z niewielkim przygotowanie może wykonać praktycznie każdy. Czasami mogą być jednak konieczne nieco bardziej zaawansowane, a co za tym idzie droższe operacje, takie jak np. wymiana uszczelek, zawiasów, a nawet zamka. 
  • Dostęp do drzwi – Regulacja drzwi wejściowych w obiektach użyteczności publicznej, czy biurowcach, ze względu na obecność zaawansowanych systemów zamykania lub mechanizmów antywłamaniowych może być znacznie bardziej kosztowna niż tradycyjna regulacja drzwi w domu jednorodzinnym z łatwym dostępem do drzwi. 
  • Lokalizacja – W dużych miastach koszty wszystkich usług, a już szczególnie tych z zakresu prac remontowych są znacznie droższe niż w mniejszych miejscowościach. 
  • Dodatkowe części zamienne – Jeśli konieczna będzie wymiana części elementów drzwiowych, jak np. uszczelki, zawiasy, zamki, wkładki, czy samozamykacze, koszt regulacji wzrośnie nie tylko o cenę zakupu nowej części, ale również jej instalacji. 

Regulacja drzwi wejściowych – Jak na niej zaoszczędzić?

Regulacja drzwi wejściowych wcale nie musi być kosztowna! Istnieje wiele sposób na oszczędność środków oraz poprawę funkcjonalności drzwi mniejszym nakładem finansowym. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą ci na zaoszczędzenie, a przy tym zachowanie poprawnej jakości pracy.

  • Regularna konserwacja – Jest to sposób, który pozwala przede wszystkim zapobiec konieczności regulacji drzwi wejściowych. Regularne smarowanie zawiasów, czyszczenie uszczelek i sprawdzanie dokręcenia śrub prawie nic nie kosztują, a znacznie poprawiają kondycję drzwi i zmniejszają ryzyko konieczności napraw
  • Wybór odpowiedniego fachowca – Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać oferty różnych firm remontowych zestawiając ceny oraz usługi, które mogą nam one zaoferować. Dobrą opcją jest też zdecydowanie się na lokalnych specjalistów, gdyż niewielkie działalności często posiadają lepsze oferty, niż duże firmy. 
  • Samodzielna regulacja drzwi – Jest to zdecydowanie najtańsza i najbardziej opłacalna z opcji, jeśli mamy do czynienia z nieskomplikowanym problemem. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, w jaki sposób możesz ją łatwo przeprowadzić. 

Samodzielna regulacja drzwi wejściowych – Jak ją przeprowadzić krok po kroku?

Samodzielna regulacja drzwi wejściowych jest świetnym rozwiązaniem, przede wszystkim, gdy mamy do czynienia z nieskomplikowanym i niewymagającym instalacji dodatkowych elementów problemem. Jak już szybciej zostało wspomniane, przeprowadzenie tego procesu samodzielnie to najskuteczniejszy sposób na oszczędność podczas remontu! Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, dzięki której przejdziesz przez cały proces szybko i sprawnie. 

  • Sprawdź, z jakim rodzajem zawiasów masz do czynienia – W drzwiach wejściowych najczęściej występują bardzo proste i szybkie w regulacji zawiasy 3D. Warto jednak upewnić się, czy nasze drzwi nie posiadają nieco starszych typów zawiasów – ich regulacja będzie wyglądać nieco inaczej.
  • Przygotuj narzędzia – Przydać mogą Ci się narzędzia takie jak: poziomica, śrubokręt krzyżakowy, klucz imbusowy (4 lub 5 mm) oraz smar do konserwacji zawiasów po regulacji.
  • Zlokalizuj problem i wyreguluj drzwi – Kiedy drzwi ocierają się o próg lub górną część ramy będzie konieczne ich podniesienie lub obniżenie (regulacja pionowa). Aby jej dokonać przekręcaj stopniowo o ¼ obrotu dolną śrubę regulacyjną na zawiasie, dopóki drzwi nie znajdą się w idealnej pozycji. Jeśli drzwi ocierają się o bok ościeżnicy, aby rozwiązać problem wystarczy przesunąć je w lewo lub prawo (regulacja pozioma). Znajdź śrubę regulacyjną z boku zawiasu i przekręcaj ostrożnie imbusem, uważając, aby jej nie przekręcić – spowoduje to problem z domykaniem drzwi. 
  • Dociśnij skrzydło do uszczelki – Jeśli czujesz powstające przez drzwi przeciągi, wystarczy zlokalizować śrubę regulacyjną na przedniej części zawiasu i ponownie przekręcić imbus w lewo, aby zmniejszyć docisk lub w prawo – aby go zwiększyć. 
  • Sprawdź efekty – Po dokonaniu każdej regulacji należy dokładnie sprawdzić efekty pracy. Jeśli problem nadal nie ustąpił, cały proces trzeba powtarzać aż do skutku, uważając, by nie przekręcić śrub regulacyjnych.

 

Jeśli nie czujesz się dobrze w pracach technicznych, lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy remontowej, która przeprowadzi regulację drzwi wejściowych szybko i sprawnie, najczęściej bez uszkodzeń i dodatkowych problemów. Mieszkasz w okolicach Wrocławia? Zachęcamy do skorzystania z usług firmy Bianex, której oferta jest nie tylko przystępna cenowo, ale również zawiera szeroki zakres usług. 

Link
Regulacja drzwi wejściowych Wrocław

Regulacja drzwi wejściowych Wrocław

Jeśli nie czujesz się dobrze w pracach technicznych, lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy remontowej, która przeprowadzi regulację drzwi wejściowych szybko, sprawnie oraz najczęściej bez uszkodzeń.
SPRAWDŹ NASZE USŁUGI